• تصویر پروفایل aliya

  aliya

  ۴ سال, ماه ۲ قبل
  عنوان فیلم: بهشت واقعی است. heaven is for real
  کارگردان:
  خلاصه فیلم: داستان فیلم در دهکده ای در آمریکا اتفاق می افتد که اغلب مردم آن معتقد بر آیین مسیحیت هستند. این شهر کشیشی از خود مردم دارد که علاوه بر کشیش بودن مشاغل دیگر نیز دارد و یک پدر، همسر، یک شهروند و یک دوست خوب نیز هست. او زندگی ساده ای دارد و با تمام مشکلات با شکیبایی کنار می آید تا آنجایی که پسرش به خاطر بیماری در بستر مرگ می افتد و با دعاهای مردم دهکده به زندگی باز می گردد. پس از این جریان پسرش می گوید که بهشت را دیده است و اتفاقات آنجا را برای پدرش تعریف می کند. در ادامه ما شاهد رفتار های متفاوت در مقابل حرفهای پسر هستیم .
  بررسی فیلم : فیلم داستانی ساده و روان و بازی های باور پذیر دارد و یک خانواده معمولی با مشکلات معمولی را نمایش می دهد و چگونگی تعامل این خانواده با خدا و مسایل اعتقادی آنها چیزی است که همه ی خدا باوران در روزمره تجربه می کنند. این اثر که بر گرفته از داستانی حقیقی است و بر خلاف اغلب فیلم های هالیوودی حقیقت وجودی یک فرد خداپرست و دین دار و این که او چگونه دین را به طور صحیح در زندگی و رفتار های خود با جامعه عملی می کند را به نمایش می گذارد. همه ی داستان فیلم حول محور اینکه اعتقاد تاد که نماد برخی مردم مذهبی است به بهشت و جهان پس از مرگ که تا چه حد حقیقی است، می چرخد. همانطور که فیلم با این سوال آغاز می گرد و تاد می گوید وقتی کسی به جواب آن می رسد دیگر نمی تواند آن را برای دیگران بازگو کند. ” هر که را اسرار حق آموختند مهر کردند و دهانش دوختند…”
  و نکته ای که در این فیلم قابل توجه است مغایرت باور تحریف شده ی اغلب مسیحیان با نص قرآن است که در آیه ۱۵۷ سوره مبارکه نسا می فرماید :” و به سبب گفتار ” سراسر دروغشان ” که ما عیسی بن مریم فرستاده خدا را کشتیم مستحق عذابشان کردیم. در صورتی که او را نکشتند و به صلیب نکشیدند، بلکه عیسی بر آنان مشتبه شد ” به این خاطر شخصی را به گمان این که عیسی است به صلیب کشیدند” و کسانی که درباره او اختلاف کردند نسبت به وضع او در شک هستند و جز پیروی از گمان پوچ هیچ آگاهی به آن ندارند و یقینا او را نکشتند.” اما آنها در این فیلم ذکر میکنند که حضرت عیسی را که آن کودک در عالم برزخ دیده ئارای نشانه های به صلیب کشیده شدن در روی دست ها و پاهای خود دارد…
  در معدود فیلم های هالیوودی می شود گفت پیام های اخلاقی بلکه معنوی هم هست اما نکته قابل توجه این که از صنعت سینما این نفع را میبرد که خیلی ملایم عقاید و اهداف خود را به صورت لایه لایه در ذهن مخاطب به طور ناخودآگاه تزریق می کند و آنقدر نا محسوس است که بیننده متوجه سست شدن پایه ی اعتقادی خود نمیشود اما باور جدید در ناخودآگاه او جای گرفته است.

  تصویر پروفایلتصویر پروفایل پسندیده‌اند
  ۱ Comment
امتیاز کاربری ۴۲۵ / امتیاز
فعال

مدال‌ها

رسانه

دوستان